Rreth nesh

Studime Orientale

Përshëndetje të dashur miq dhe dashamirës të Studimeve Orientale!

Ky blog është hapur me qëllimin për të treguar mbi Studimet Orientale (Orientalistikën) në përgjithësi dhe mbi Studimet Orientale tek shqiptarët në veçanti.

Në këtë blog botohen shkrime (autoriale apo përkthime), artikuj, kronika aktivitesh, recensime, botime etj., nga gazeta, revista dhe media të ndryshme, të cilat kanë të bëjnë me Studimet Orientale.

Blogu “Orientalizmi Shqiptar” nuk mban përgjegjësi për shkrimet e shkruara nga vetë autorët, sepse ato shkrime janë publikuar mbase ekskluzivisht nëpër gazeta, revista dhe faqe të ndryshme interneti, ndërsa ne vetëm i grumbullojmë si materiale që kanë lidhje me Studimet Orientale, duke shënuar dhe burimin nga janë marrë.

Shpresojmë që të mbeteni të kënaqur nga materialet e publikuara në këtë blog!

 

Shënim:

Nëse në fund të shkrimeve të botuara në këtë blog shkruhet /Orientalizmi Shqiptar/, do të thotë që ato shkrime janë shkruar dhe përgatitur nga stafi i këtij blogu, prandaj ju lutemi që kur këto shkrime t’i postoni në faqe e blogje të tjera, të vendosni dhe linkun nga e morët atë shkrim.

Ndërkohë, shkrimet e tjera të botuara në këtë blog, në fund të tyre kemi vendosur dhe linkun nga është marrë ai shkrim.

 

Për të kontaktuar me ne, na shkruani në e-mailin tonë:   alb_orientalism@yahoo.com

 

Faleminderit për mirëkuptimin!

 

© Copyright /Orientalizmi Shqiptar/ 2010-2017

Advertisements
  1. Nur
    11/01/2017 te 17:11

    Përgëzime të zjarrta!

    Punë të mbarë!

  1. No trackbacks yet.

Shkruani një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: